سوالات متداول

آيا مجتمع‌فني تهران يك مركز آموزشي دولتي است يا خصوصي؟

 

 - مجتمع‌فني‌تهران يك مركز آموزشي خصوصي است با سابقه بيش از 32 سال

 

آيا مدارک بین المللی ارائه شده توسط مجتمع فنی تهران، معادل مدارک دانشگاهی مي باشند؟

 

 - خير، مدارک بين المللی دوره ها از سوی شرکتهای ذکر شده و نوعی مدرک تخصصی ميباشند که مکمل دروس دانشگاهی است نه معادل آن.       وليکن در اقصی نقاط جهان مورد پذيرش هستند.

 

آیا گواهینامه مجتمع فنی تهران در خارج از کشور هم اعتبار دارد؟

 

 - براساس اطلاعات کسب شده از دانش پذیرانی که به خارج از کشور سفر یا مهاجرت کرده اند گواهینامه های مجتمع فنی تهران در کشورهایی      نظیر آمریکا، کانادا و استرالیا از اعتبار مطلوبی برخوردارند.

 

 آيا مجتمع فنی تهران در قبال دانشجويان که مدارک داخلی یا بین المللی را دريافت مي کنند تضمينی براي کار هم دارد؟

 - مجتمع فني تهران در قبال دانشجويان هيچگونه تضميني ندارد که وارد بازار کار شوند. ولي با توجه به رسالتی که برای خود متصور است حداکثر        تلاش خود را برای اشتغال جوانان بکار برده و با راه اندازی گروه کارآفرینی سعی دارد که دانش پذیرانی را که در حداقل یکی از رشته های              تخصصی موجود در مجتمع به توانایی و دانایی مطلوب رسیده باشند را در رسیدن به شغل مطلوب یاری نماید.

  

آیا مدرکي که بعد از امتحان بين الملل به دانشجويان تعلق مي گيرد آيا از خود مايکروسافت بوده و يا توسط يکي از شرکتهاي واسطه به دانشجو اعطا مي شود؟

 -  کلیه مدارکی که آزمون آن توسط مجتمع فنی تهران انجام می شود، بصورت کاملاً معتبر و قانونی از طرف شرکت اصلی صادر شده و از اعتبار بین     الملیی برخوردارند .

 

ICDL چیست؟

 - ICDL مخفف International Computer Driving Licence يك گواهي نامه بين المللي معتبر است که دارنده آن دانش و قدرت كار با كامپيوتر            مطابق با استانداردهاي از پيش تعيين شده را دارد.

 

چگونه می توان گواهي نامه بين المللي ECDL/ICDL را اخذ کرد؟

    - براي دريافت گواهي نامه بين المللي ECDL/ICDL، داوطلب بايد به طور موفقيت آميز يك آزمون نظري و شش آزمون عملي را پشت سر بگذارد.

 

در دوره کامل ICDL چه دروسی ارائه می شوند؟

 هفت مهارت عبارتند از: 1- مفاهيم اوليه در فناوري اطلاعات، 2- استفاده از كامپيوتر و مديريت فايل ها، 3- پردازش متن، 4 اطلاعات و ارتباطات ، 5- صفحه گسترده ها ، 6- ارائه مطالب ، 7-  بانکهای اطلاعاتی

 

 چه زمان مي توانم ICDL را شروع كنم؟

شما مي توانيد هر زمان كه مايل باشيد ICDL را در يكي از مراكز آزمون مورد تائيد شروع كنيد . بايد سر فصلهاي درسي ICDL را پيش از شركت در آزمون مطالعه نموده و با مندرجات هفت مهارت مورد نظر آشنا شويد . توصيه مي شود در دوره هاي آموزش ICDL كه در مجتمع فنی تهران ارائه مي شوند شركت كرده سپس بعد از آمادگي كامل اقدام به شركت در آزمون يك يا تمام مهارتها نمائيد. از تاريخ اول آزمون سه سال فرصت داريد كه ساير مهارتها را نيز به دست آوريد.

 

دوره ICDL چه مدتی طول می کشد؟

 

در حال حاضر دوره کامل ICDL در دو سطح 1 (شامل مهارتهای مفاهيم اوليه در فناوري اطلاعات، استفاده از كامپيوتر و مديريت فايل ها، پردازش متن و اطلاعات و ارتباطات) 68 ساعت و سطح 2 (شامل مهارتهای صفحه گسترده ها، بانکهای اطلاعاتی، ارائه مطالب) 63 ساعت جمعاً 131 ساعت برگزار می گردد.

 

مدارک تخصصی دوره های دپارتمان وب از چه شرکتهايي مي باشد؟

مدارک CIW از شرکت Prosoft، مدارک JAVA از شرکت Sun Microsystems و مدارک تخصصی آزاد از مجتمع فنی تهران

   

مدرک Master CIW Designer چيست و چه مباحثی در اين دوره آموزش داده مي شود؟

 

مدرک Master CIW Designer يا متخصص ارشد طراحي سايت هاي وب يکي از با ارزشترين مدارک شرکت Prosoft مي باشد. تمرکز اين دوره بر روي اصول طراحي وب و ساخت صفحات اينترنتی با کمک نرم افزارهای کاربردی بصورت کارگاهی و همچنين طراحی سايتهاي مجهز به امکانات تجارت الکترونيک مي باشد. مباحث آموزشی اين دوره عبارتند از :

XHTML , CSS , Basic Dream Weaver & Fireworks ,HTML 5, CSS 3  , Java Script , XML , Ajax

 

 

 

JoomShaper