گرافیک

 

 گرافیک کاربردی تک مهارت :

شامل آموزش نرم افزارهای گرافیکی بصورت تک مهارت است معمولا شامل فراگیرانی می شود که علوم نظری و تئوری گرافیک را فرا گرفته اند اما آشنا با اجرای کار با نرم افزارهای گرافیکی نیستند (بیشتر شامل فراگیرانی می شود که فارغ التحصیل دانشگاهها در رشته گرافیک هستند که از لحاظ تئوری اطلاعات نسبتا مطلوبی دارند اما از لحاظ اجرای نرم افزاری دچار ضعف اجرایی واطلاعاتی هستند) گروه دیگری نیز داوطلب یادگیری این دوره آموزشی هستند که با دیدن نمونه کارهای زیبا در این نرم افزارها جذب آموزش این مجموعه نرم افزارها می شوند ، بنابر این در این طیف فراگیران نرم افزار مورد علاقه خود راانتخاب کرده و مراحل آموزشی آنرا از سطح مبتدی تا پیشرفته می گذرانند.

 

دوره های تکمیلی گرافیک حرفه ای :

دوره های تکمیلی که برای گروه گرافیک در نظر گرفته شده بر واقع بر اساس آسیب شناسی ثبت نامی دوره های تک مهارت در نظر گرفته شده است ، معمولا در ذهن فراگیر اینطور گنجانده شده است که اگر بخواهد به عنوان یک گرافیست در یک مرجع استخدام شود با گذراندن یک دوره 60 ساعته مثلا فتو شاپ این فرایند اتفاق می افتد و بعد از آن می تواند جذب بازار کارشود ؛ این نوع نگرش به دوره های گرافیک غلط ترین نوع برخورد با دوره های گرافیک است چون فراگیر علم تئوری گرافیک را نداشته و ضمن اینکه کلا نرم افزار، ابزار اجرایی است بنابر این باید تفکر گرافیکی پروژه را به سمت تعالی هدایت کند . دوره های هدفمند تکمیلی بر اساس یک نیاز طراحی شده تا فراگیر را در یک مسیر تعالی علمی حرکت دهد و دقیق با مبانی طراحی و اصول تصویر سازی آشنا کردند سپس نیازهای ابزاری آنرا در چندین نرم افزار قدرتمند مرتفع کند . دوره های بلند مدت با محوریت جذب شدن در بازار کار طراحی شده اند و کل محوریت و نیاز یک طراح گرافیک را از ابتدا تا انتها که می تواند حتی خروجی چاپی نیز داشته باشد در اختیار فراگیر قرار می دهد.

 

Adobe Photoshop

در حوزه گرافیک و تصویر سازی به جرات قوی ترین و پرکاربرد ترین نرم افزار، نرم افزار قدرتمند فتو شاپ است ، قابلیتهای خاص این نرم افزار بر هیچ کس پوشیده نیست و می توان آنرا بعد از مجموعه نرم افزارهای آفیس پر کاربر ترین نرم افزار دنیا دانست . این نرم افزار بعنوان اساسی ترین و کامل ترین نرم افزار در حوزه گرافیک و تصویر سازی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای آن در تصویر سازی ، گرافیک ، عکاسی ، معماری ، طراحی وب ، فیلم سازی و حتی پزشکی و موارد بسیار دیگری به عنوان نرم افزار بنیادی و اصلی خواهد بود . در دروه پایه آموزش فتوشاپ ، فراگیر آشنایی زیر بنایی و نسبی از همه ی موارد در رابطه با کار با این نرم افزار پیدا می کند و کلا زیر ساختهای پدید آوردن یک تصویر را می آموزد ؛ و صرف آشنایی با آن دلیلی بر انجام شدن بسیاری از پروژه های گرافیکی خواهد بود ، فراگیر قابلیت های خاصی همچون تسلط بر مدیریت رنگ ، مدیریت تصویر ، مدیریت قلم ، مدیریت کانالهای رنگی ، مدیریت ترسیم ، مدیریت ارتباطات هوشمند تصویری ، شناخت فرم ، شناخت کادر ، شناخت المانهای تصویری ، هارمونی و کامپوزیشن ، چیدمان و کمپوزسیون و بسیاری موارد دیگر را آموخته و قابلیت اجرای فرایندهایی همچون طراحی پوستر ، طراحی جلد ، طراحی بنر ، طراحی یبلبرد ، طراحی بروشور ، طراحی المانهای وب سایت ، تصویر سازی ، بازسازی تصاویر قدیمی ، رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید ، سیاه و سفید کردن تصاویر رنگی ، رتوش و موارد بسیار دیگری را دارد.

   

Adobe Illustrator

در حوزه طراحی گرافیک پایه و طراحی تخصصی به جرات قوی ترین نرم افزار طراحی ، نرم افزار قدرتمند الوستریتور است ، قابلیت های خاص این نرم افزار در طراحی باعث شده خیل عظیمی از گرافیستهای دنیا اجرای طرحهای گرافیکی خود را  با نرم افزار قدرتمند الوستریتور انجام دهند. کاربرد این نرم افزار در طراحی پایه ، طراحی پیشرفته ، تصویر سازی ، انیمیشن ، کاراکتر سازی و بسیاری از موارد دیگر به عنوان نرم افزار بنیادی خواهد بود . در دوره پایه آموزش الوستریتور، فراگیر آشنایی زیر بنایی و نسبی از همه موارد کار با این نرم افزار را پیدا می کند و این قابلیت را پیدا می کند که در یک بستر گرافیکی قدرتمند سوژه های گرافیکی خود را تا سرحد امکان پردازش کند ؛ فراگیر قابلیت های خاصی همچون تسلط بر مدیریت رنگ ، مدیریت تصویر ، مدیریت قلم ، مدیریت بافت و نقش ، مدیریت ترسیم ، مدیریت ارتباطات هوشمند تصویری ، شناخت فرم ، شناخت کادر ، شناخت المانهای تصویری ، هارمونی و کامپوزیشن ، چیدمان و کمپوزسیون را آموخته و فراگیر آن قابلیت های اجرای گزینه هایی همچون طراحی کارکتر ، طراحی آرم / لوگو / لیبل ، طراحی بروشور ، طراحی کارت ویزیت ، طراحی پوستر ، طراحی تقویم ، نقشه و طراحی المانهای وب سایت ،  نقشه و طراحی فرش ، نقشه و طراحی گلیم / گبه / جاجیم ، نقشه و طراحی پارچه ،  نقشه و طراحی کاشی ، نقشه و طراحی چینی ، نقشه و طراحی کاشیکاری نما ، نقشه و طراحی تذهیب و شمسه ، نقشه و طراحی ترنج ( طرح سنتی ایرانی ) ، نقشه و طراحی تابلو های شهری و بسیاری موارد دیگر را دارد.

 

Adobe InDesign

در حوزه نشر و انتشار و لی آت بندی و در یک کلام نشر رو میزی هیچ نرم افزاری به قدرت نرم افزار این دیزاین نیست این نرم افزار با اینکه پیشینه خیلی طولانی مثل فتوشاپ ندارد ، اما توانسته تقریبا تمامی مخاطبین نشر را مجذوب خود کند . نرم افزار این دیزاین به راستی برای تمام نیازهای یک طراح مجله و نشریه ابزارهای بسیار قوی ارائه می دهد ، فراگیر قابلیت های خاصی همچون تسلط بر مدیریت چیدمان و لی آت ، مدیریت تصویر ، مدیریت متن ، مدیریت صفحه ، مدیریت خروجی ، مدیریت ارتباطات هوشمند تصویری ، مدیریت استخراج مقدمه/ منابع و مآخذ را آموخته و فراگیر این دیزاین قابلیت اجرای گزینه هایی همچون طراحی  نشریات و صفحه آرایی مجلات ، لی آت بندی روزنامه / هفته نامه / فصلنامه / خبرنامه ، نشریات تحت وب ، تهیه فایلهای آموزشی تحت وب (Ebook) (Emagazine) ، مجلات اینتراکتیو و مالتی مدیا و تمامی گزینه هایی که خروجی PDF نیاز ضروری آنهاست ، را در دارد.

 

Corel Draw

در حوزه طراحی گرافیک پایه و طراحی تخصصی به جرات یکی از پر کاربرد ترین و قدیمی ترین نرم افزار طراحی که در ایران بسیار پر کاربر است نرم افزار کرل دراو است . این نرم افزار با قابلیتهای خاصی که دارد تقریبا تمامی نیازهای طراحی یک طراح را پوشش می دهد . کاربرد این نرم افزار در طراحی پایه ، طراحی پیشرفته ، تصویر سازی ، کاراکتر سازی و بسیاری از موارد دیگر به عنوان نرم افزار بنیادی خواهد بود . در دوره پایه آموزش کرل دراو، فراگیر آشنایی زیر بنایی و نسبی از همه موارد کار با این نرم افزار را پیدا می کند و فرا گیر این قابلیت را پیدا می کند که در یک بستر گرافیکی قدرتمند سوژه های گرافیکی خود را پردازش کند فراگیر قابلیت های خاصی همچون تسلط بر مدیریت رنگ ، مدیریت تصویر ، مدیریت قلم ، مدیریت بافت و نقش ، مدیریت ترسیم ، شناخت فرم ، شناخت کادر ، شناخت المانهای تصویری ، هارمونی ، چیدمان و کمپوزسیون را آموخته و قابلیت اجرای گزینه هایی همچون طراحی کارکتر ، طراحی آرم / لوگو/ لیبل ، طراحی بروشور ، طراحی کارت ویزیت ، طراحی تقویم ،  نقشه و طراحی فرش ، نقشه و طراحی گلیم / گبه / جاجیم ، نقشه و طراحی پارچه ،  نقشه و طراحی کاشی ، نقشه و طراحی چینی ، نقشه و طراحی کاشیکاری نما ، نقشه و طراحی تذهیب و شمسه ، نقشه و طراحی ترنج ( طرح سنتی ایرانی ) و بسیاری موارد دیگر را دارد.

JoomShaper