TOEFL iBT

 

توضیح در مورد آزمون TOEFL iBT
 
تافل چیست؟

 تافل آزمونی است که افراد غیرانگلیسی زبان را از نظر توانایی در استفاده و فهم مهارتهای شنیداری، گفتاری، خواندن، و نوشتاری زبان انگلیسی در محیطهای  دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می دهد. نحوه برگزاری آزمون تافل نسبت به محل و کشور برگزاری آزمون متغیر است.

تافل اینترنتی:
تافل اینترنتی (  TOEFL iBT) تمام چهار مهارت شنیداری ، گفتاری، خواندن و نوشتاری که برای برقراری  ارتباط موثر ضروری هستند را مورد ارزیابی قرار می دهد. این آزمون به دانشجویان کمک می کند درباره میزان تسلط خود به زبان انگلیسی اطلاع کسب کنند.

فواید تافل اینترنتی :
تافل اینترنتی برترکیب مهارتهای چهارگانه زبان  تاکید نموده و  اطلاعات بهتری از توانایی داوطلب در ایجاد ارتباط و شرکت در محیطهای دانشگاهی و آمادگی برای شرکت در دوره های آکادمیک در اختیار موسسات و دانشگاهها قرار میدهد. از طریق تافل اینترنتی مهارتهای افراد بصورت استاندارد مورد ارزیابی قرار می گیرد.

همچنین تافل اینترنتی این فرصت را به افراد می دهد که از طریق اینترنت ثبت نام نموده و نتیجه تافل را از طریق اینترنت دریافت نمایند.

تافل اینترنتی از چه تاریخی قابل اجراست؟
تافل اینترنتی برای نخستین بار در سال 2005 در کشورهای ایالات متحده ، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و پورتوریکو برگزار شد. مرحله دوم بکارگیری تافل در تاریخ 25 مارس 2006 آغاز شد، و کشورهای برگزیده در قاره های آفریقا ، اروپا، خاور میانه و آفریقای شمالی برای اولین بار اقدام به برگزاری تافل اینترنتی (TOEFL iBT) نمودند. و در ایران مجتمع فنی تهران بعنوان مرکز برگزار کننده تافل از طریق اینترنت از این پس این آزمون را برگزار می نماید.

چه اتفاقی برای آزمونهای تافل فعلی  (کتبی و کامپیوتری) خواهد افتاد؟
در کشورها و شهرهایی که استفاده از تافل اینترنتی میسر نمی باشد همواره تافل کامپیوتری و کتبی (cBT,pBT)  مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا زمانی که امکان تافل اینترنتی مهیا شود.

چرا باید درآزمون تافل شرکت کنیم؟
اکثر افراد آزمون تافل را بعنوان پیش نیاز قبولی در دانشگاهها و دانشکده های انگلیسی زبان نیاز دارند. بعلاوه بسیاری از موسسات دولتی و خصوصی که برنامه های تبادل و بورسیه دانشجویی دارند، از تست تافل بعنوان سنجش توانایی انگلیسی افراد بهره می گیرند.

 

 

 

 

 

JoomShaper